Bitcoin Neden Düşüyor Son Dakika

Bitcoin Neden Düşüyor Son Dakika

Bitcoin Neden Düşüyor Son Dakika 2017 Aralık Ayında Bitcoin fiyatının ciddi oranlarda düşmesi Dijital Para ile ilgili olan hemen hemen herkesi şaşkına çevirirken sebepleri hakkında soru işaretleri büyüyor.

Bitcoin Neden Düşüyor? 2017 Aralık Ayında Bitcoin fiyatının ciddi oranlarda düşmesi, kripto para ile ilgilenen hemen hemen herkesi şaşkına çevirirken sebepleri hakkında soru işaretleri de büyümeye devam ediyor.

16, 17 Aralık gibi 20 bin dolar civarına çıkarak rekor kıran Bitcoin, 19 Aralık gibi düşmeye başlaması ve 12 bin dolara kadar ciddi bir düşüş yaşanması Bitcoin takipçilerini şaşkına çevirmiş ve neler olduğu noktasında herkes haberlere yoğunlaşmıştı. Bitcoin sahibi bir çok kişi bitcoinlerini elden çıkararak bu durumu daha da ileri seviyeye taşımıştır. Düşmesinin birden çok sebebini sizlere anlatmaya çalışırken, ilk makalemiz olduğu için, Kadin.info sitemizde sizler için Bitcoin hakkında kısaca bilgi vermek istiyoruz.

BitCoin Nedir? BlockChain Teknolojisi Ne İfade Ediyor?

Bitcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından Kripto yöntemini bir Algoritma mantığı çerçevesinde, deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişkisi olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir dijital para birimidir. Uluslararası ekonomi / borsa piyasalarında, Dolar ve Euro’ya alternatif olarak lanse edilen Bitcoin’in sembolü ฿, kısaltma ise BTC olarak tanımlanmaktadır.

Dijital para olayının bu kadar hızlı yayılması ve bütün dünyanın bu olaya kitlenmesinin ve Bitcoin’i kendine hayran bırakan en büyük yanı BlockChain teknolojisine dayanmaktadır. Blockchain, en kısa ifadesiyle şifrelenmiş işlem takibi sağlayan dağıtık bir veri tabanıdır. Aracısız her kullanıcı ağa bağlanabilir, yeni işlemler gönderebilir, işlemleri doğrulayabilir ve yeni bloklar oluşturabilir.

Peki Son Dönemlerde Bitcoin Neden Düşüyor? Sebebi Nedir?

Geçmiş tarihlere bakıldığında bitcoin fiyatının belirli zamanlarda ciddi bir düşüş yaşadığı, belirli aralıklarda belirli bir fiyat çizgisinde uzun süre kaldığı gözlemlenmektedir. Orta seviye bir fiyat grafik analizcisi bunu Bitcoin Grafiğine bakarak çok rahat anlayabilmekte ve analiz etmektedir.
Bitcoin Grafiğini incele. –

İlk başta 19 Aralık günü 300 Milyon Dolar’lık bir bitcoin bozdurma durumu yaşanmış etkisi Bozdurma sonrası kendini göstermeye başlamıştır.

2. Durum Yazılımcılarından biri çatallaşma sonrasında bitcoin cash ile yollarının ayrılması Bitcoin’in düşmesine ve beklenen artışın oluşmamasına bağlı olmaktadır.

Çin’de faaliyet gösteren Bitcoin Borsalarından biri hacklenmesi sonucu 60 bin BTC çalınmış olması. Doğu bloğunda başlayan hack haberlerinin yayılması ile BTC’nin düşmesine neden olmuştur. Geçmişte de buna benzer olayların olması ve haberlerin etkisi Bitcoini elinde olanların panik olması sebebi ile bozdurmasına bu da arzın oluşması ile fiyatların düşmesine olanak sağlamaktadır.

Diğer bir faktör ise, Alt Coinlerin Rağbet görmesi. Başta Ribble, Doge, IOTA, NXT gibi alt coinlerin talep görmesi de Bitcoin borsasında arz talep dengesinde farklılık oluşturması ve BTC’ye olan yoğunluğun büyük bir kısmının alt coinlere yönlenmesinden kaynaklanmaktadır. Ethereum teknolojisi ciddi bir şekilde gelecek vaad etmesi, büyük yatırımcılar ve şirketlerin yatırımlarını alt coinler üzerinde değerlendirmelerini açıklaması.

Bitcoin Ne Kadar Daha Düşer? Ne Zaman Yükselir?

Kripto Para Uzmanları 10 bin dolar seyrine kadar düşme ihtimali üzerinde değerlendirme yapmıştır. Ancak, İncelemeler ve değerlendirmeler sonucunda anlık düşüş ve yükselişler haricinde 12 bin ve 14 bin dolar seyrinde olacağını düşünmekteyiz. Tekrar 18 bin dolar ve 20 bin doları aşan yeni bir rekorun zamanı ise 15 Ocak’dan sonra olacağı değerlendirilmektedir.


Panik Havası Oluşturan Haberlere Karşı Sabırlı ve Araştırmacı Olun

Bitcoin, düşmeye başladığı andan itibaren hemen arkasından gelen Bitcoin Balon, Bitcoin Patladı, BitCoin 10 bin doların altına düşecek gibi haberlere karşı panik ortamı içerisine girmek son derece yanlıştır. Düşüşlerin ve çıkışların olması gayet doğal olduğunun bilincinde olup, bu iniş ve çıkışları iyi analiz etmeye çalışmak, bu konuya ilgi duyanları için en sağlıklı ve olgun bir davranış olduğunu bilmek gerekir.

Bitcoin Panik Havasına Karşı

Orta ve Uzun vadede BitCoin başta olmak üzere, Ethereum ve alt coinler ciddi oranda tekrar yükseleceğini açık yüreklilikle ifade etmeliyim. Zira Şu anki hacim ile mevcut borsada yer alması beklenen hacim arasında en az 20 kat fark vardır.


Bitcoin Sadece Dijital Para Değil Yakın Gelecek için Tasarlanmış Mükemmel Bir Teknolojidir

BlockChain Teknolojisi

Bitcoin sonu yakındır, patlayacak, çatlayacak gibi söylemleri yapanların hemen hemen hepsi Blockchain teknolojisi hakkında hiç bir fikir sahibi olmadıklarını ifade etmeliyiz. Eğer sizde bu şekilde düşünüyorsanız lütfen Kripto para yerine BlockChain teknolojisini ve bu teknolojiye olan yatırımları incelemenizi tavsiye ederiz.

Konu ile ilgili fikir ve düşüncelerinizi konu altında ki yorum bölümünden bizlerle paylaşmanızı öneriyor, sağlıklı ve bol kazançlı yarınlar diliyoruz.

rus merhemi sipariş ver

YAZAR HAKKINDA

Yusuf Ziya USLU Yusuf Ziya USLU Kadın ve kadına dair tüm değerleri kaleme alarak bu siteye yansıttığımız ve güzelliklerle taçlandırdığımız kısacık hayatın bir kenarından tutmak ne hoş..
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Flawless Brows Yüz Kaş Alma Epilasyon Aleti

Sponsor