Bebeklere Tuz Verilir mi?

Bebeklere Tuz Verilir mi?

Bebeklere Tuz Verilir mi ? Sorusunun cevabı bebeklere tuz verilmez olacaktır.Bebeklerin ilk 4-6. aylarına kadar sadece anne sütüyle beslenmeleri gerekiyor.Daha sonra mutlaka ek besinlere başlaması öneriliyor.Ek besinlere 4. aydan önce kesinlikle başlanmamalıdır. Zaman Gazetesi’nin haberine göre International Hospital’dan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Şebnem Ersoy,bebeklerin beslenmesinde tuzlu besinler yedirmenin sık yapılan bir hata olduğunu […]

Bebeklere Tuz Verilir mi ? Sorusunun cevabı bebeklere tuz verilmez olacaktır.Bebeklerin ilk 4-6. aylarına kadar sadece anne sütüyle beslenmeleri gerekiyor.Daha sonra mutlaka ek besinlere başlaması öneriliyor.Ek besinlere 4. aydan önce kesinlikle başlanmamalıdır.

Zaman Gazetesi’nin haberine göre International Hospital’dan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Şebnem Ersoy,bebeklerin beslenmesinde tuzlu besinler yedirmenin sık yapılan bir hata olduğunu belirtti.

Şebnem Ersoy, Türkiye’de bebeklerin yüzde 60’ının 1 yaşından önce evde yetişkinler için yapılan salçalı,tuzlu ve baharatlı olan yemekleri yediklerine dikkat çekiyor.Bebek lik döneminin aşırı sodyum, tuz tüketimine bağlı ileri yaşlarda oluşacak tansiyon hastalığı yönünden hassas ve belirleyici bir dönem olduğunu vurguladı.

 

Dezenfektan El Temizleme Jeli

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Dezenfektan El Temizleme Jeli