Bebeğinizi Emzirmeden Önce Masaj Yapın

Bebeğinizi Emzirmeden Önce Masaj Yapın

Yeni doğan bebekler için annelerin en önemli görevlerinden biri olan emzirme eylemi konusunda sizlere kadın sitemizden aktaracağımız faydalı bilgilere yer verilmiştir. Annelerin bebeklerini emzirmeden önce mutlaka meme masajı yapmaları önerilmektedir. Emzirme öncesi yapılan masaj süt kanalarında sütün artmasına büyük yardımcı olduğu için, bebeklerini emzirme döneminde olan annelerin mutlaka emzirme öncesi memelerine masaj uygulaması tavsiye edilmektedir. […]

Yeni doğan bebekler için annelerin en önemli görevlerinden biri olan emzirme eylemi konusunda sizlere kadın sitemizden aktaracağımız faydalı bilgilere yer verilmiştir.

Annelerin bebeklerini emzirmeden önce mutlaka meme masajı yapmaları önerilmektedir.

Emzirme öncesi yapılan masaj süt kanalarında sütün artmasına büyük yardımcı olduğu için, bebeklerini emzirme döneminde olan annelerin mutlaka emzirme öncesi memelerine masaj uygulaması tavsiye edilmektedir.

Doğrudan bebeği emzirme öncesinde uygulanacak olan masaj kadar, sütünü pompa ile çekmek zorunda kalan annelere de işlem öncesi meme masajı yapmaları önerilir.

Bebeğin anne sütünden daha iyi faydalanması için meme masajı süt kanallarının dolmasını sağlar. bu sayede bebek emmeye başladığı gibi süt ile karşılaşır. aksi durumda bebeğin süte ulaşması uzun sürer ve bebek bu durumdan huzursuz olur.

Emzirmeden önce meme masajı şöyle yapılır:

Sutyeninizi çıkartın ve avuç içi ile memenizi hem alttan hem de üstten kavrayın. Memenin göğüs kafesine tutunduğu uç noktadan itibaren başlayıp meme başına doğru yavaş yavaş baskı uygulayın. Daha sonra elleriniz aynı konumdayken birkaç defa memeyi hareket ettirin. Parmak uçlarını kullanarak memenizin çeşitli bölgelerini meme tabanından meme başına doğru masaj yaparak tarayın.

 

YAZAR HAKKINDA

Zencefil Çiçek Zencefil Çiçek Orada onlara bir kadeh içirilir ki, karışımı zencefildir. (İnsan Suresi, 17)
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor