Bebeğin Gazı İçin Şifalı Bitkiler

Bebeğin Gazı İçin Şifalı Bitkiler

Bebeklerde görülen en büyük rahatsızlıklardan biri gaz sancısı problemidir. Özellikle emzirme sonrası bebeklerde yaşanan gaz problemi ve gazı çıkarma esnasında bebekler huysuzlaşır ve çok ağlar. Bu ağlamalar ileri boyuta ulaşınca ateş yapabilmektedir. Bu konuda ebeveynlerin dikkatli olması gerekiyor. Bebeklerde gaz sancısı için Ne Yapmak Gerekir?  Gaz Sancısına Ne İyi Gelir? Anne Sütü başlı başına gaz […]

Bebeklerde görülen en büyük rahatsızlıklardan biri gaz sancısı problemidir.

Özellikle emzirme sonrası bebeklerde yaşanan gaz problemi ve gazı çıkarma esnasında bebekler huysuzlaşır ve çok ağlar. Bu ağlamalar ileri boyuta ulaşınca ateş yapabilmektedir. Bu konuda ebeveynlerin dikkatli olması gerekiyor.

Bebeklerde gaz sancısı için Ne Yapmak Gerekir?  Gaz Sancısına Ne İyi Gelir?

Anne Sütü başlı başına gaz sancısına sebep olmaktadır. Ancak bu geçici bir durum olmakta ve gaz sancısı bebekler için normal bir durum olduğunu da anneler bilmelidir. Bu konuda Annelerin panik olmamaları gerekir.

Peki Bebeklerde Gaz Problemi için ne yapmak Gerekir?

Bebeklerde her beslenmeden sonra oluşan gazın çıkarılması gereklidir.

Bu gazın çıkarılması için yöntemler vardır.

Fakat sıklıkla  bu yöntemlerin yanısıra yararlı ve şifalı bitkilere ihtiyaç duyabilirler. Çünkü her bebek gazını rahatlıkla çıkaramayabilir.

Eğer bebeğiniz gazını çıkarmakta zorlanıyorsa veya gazı çok oluyorsa rezene ve papatya çaylarını içirmenizi tavsiye ederiz.

Bu bitkilerin kurutulmuş olanlarını suda kaynatıp ve süzerek kullanmazı tavsiye ediyoruz.

Ayrıca bebeğiniz bu çayları içmek istemezse emziren annelerin kendilerinin de bu çayları tüketmeleri bebeğin gazını daha kolay çıkartmasına yardımcı olacaktır.

Son olarak Rezene Çayı ve Papatya Çayı çok az miktarda verilmese gerektiğini hatırlatır fazlasının bebek için zararlı olacağını hatırlatmak isteriz.

Bebeğinizin Sağlıklı ve Mutlu Büyümesi dileklerimiz ile,

Kadin.info | Editör

rus merhemi sipariş ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Flawless Brows Yüz Kaş Alma Epilasyon Aleti

Sponsor