Ayak Ve Ayakkabı Kokularını Gidermek İçin Öneriler

Ayak Ve Ayakkabı Kokularını Gidermek İçin Öneriler

Ayak Ve Ayakkabı Kokularını Gidermek İçin Öneriler Ayaklarımız, yoğum tempolu günlerde ayakkabıların içinde saatlerce kalabilmektedir. Ayakların uzun zaman ayakkabıların içinde durması sonucu ayakların terlemesiyle ya da ayağın ve ayakkabının havasız kalmasıyla koku oluşabilmektedir. Bu kokuyu gidermek için bir çok yöntem deneriz ve bu yöntemlerden en fayda gördüğümüz yöntemi tüm bu tempolu günler sonunda ya da […]

Ayak Ve Ayakkabı Kokularını Gidermek İçin Öneriler

Ayaklarımız, yoğum tempolu günlerde ayakkabıların içinde saatlerce kalabilmektedir. Ayakların uzun zaman ayakkabıların içinde durması sonucu ayakların terlemesiyle ya da ayağın ve ayakkabının havasız kalmasıyla koku oluşabilmektedir. Bu kokuyu gidermek için bir çok yöntem deneriz ve bu yöntemlerden en fayda gördüğümüz yöntemi tüm bu tempolu günler sonunda ya da tüm ayakkabılarımızda uygularız.

Ayakkabı Kokusu Giderme Yöntemleri

Ayakkabı kokusunu gidermek için en çok bilinen ve en çok kullanılan yöntem kötü koku yayan ayakkabıların içine karbonat ya da bebek pudrası dökmektir. Karbonat ya da bebek pudrası dökülen ayakkabılar bir gece beklerler ve sabahında içi bebek pudrasından ya da karbonattan temizlenerek kullanılır. Bebek pudrası ya da karbonat kötü kokuyu alarak, ayakkabılarınızı içiniz rahat giymenizi sağlayacaktır. Bir diğer yöntem ise kötü koku yayan ayakkabılarınızın içine adaçayı ya da lavanta gibi kötü kokuya sebep olan bakterileri yok eden güzel kokulu bitkiler koymanızdır. Yine bir gece kötü koku yayan ayakkabının içinde bekletilmesi gereken lavanta ya da adaçayı kötü kokuyu uzaklaştıracak aynı zamanda ayakkabılarınızın içinde güzel bir koku bırakacaktır. Kabuklarında güzel bir koku olan hatta çocukluğumuzda sobaların üzerine kabuklarını koyup oda parfümü olarak kullandığımız limon, mandalina ve portakal kabukları da kötü kokan ayakkabıların kokusunu giderirler. Ayakkabı kokusunu gidermek için ayakkabının içine deodorant veya oda parfümleri sıkılması, ayakkabının kötü kokusunu bastırmayıp, aksine kötü kokuyla birleşerek daha da kötü bir kokunun yayılmasına sebep olur. Ayakkabı kokusunu gidermek için yapılan en büyük yanlışlardandır.

Ayak Kokusu Giderme Yöntemleri

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Ayak kokusunu gidermek için öncelikle havasız kalan ayakkabılar tercih edilmemelidir. Ayak kokusunun önlenmesi için sık sık çorap değiştirmek ve ayaklarınızı kremlemek gibi yöntemler de uygulanmalıdır. Ayakların her ayakkabıdan çıktığında yıkanması ayak kokusunu giderir ve ayaklarınızı yıkadıktan sonra nemli bırakmamanız gerekir. Bir diğer ayak kokusunu önleme yöntemi de sıcak suyla doldurulmuş bir leğene ya da kovaya elma sirkesi koyarak ayaklarınızı bu suda 15 dakika civarı bekletmektir. Sirke ve sıcak su karışımı ayak kokusunu büyük bir ölçüde giderecektir.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al