Avokado Yağının İnanılmaz Faydaları

Avokado Yağının İnanılmaz Faydaları

Avokado yağı yiyecek olarak da kullanılabilen bir yağ çeşididir. Salatalara katılarak salataları daha da lezzetlendirir. Ancak bizim ilgilendiğimiz faydaları başka yararlardır. Cilt bakımı konusunda avokado yağı bulunmaz nimetlerden biridir. İçeriğinde bulunan zengin Ê vitamini kompleksi ile cildin parlak pürüzsüz olmasını sağlar ve cilt neminin korunmasına yardımcı olur. Bu nedenle güzellik bakım ürünü olarak kullanılan doğal […]

Avokado yağı yiyecek olarak da kullanılabilen bir yağ çeşididir. Salatalara katılarak salataları daha da lezzetlendirir. Ancak bizim ilgilendiğimiz faydaları başka yararlardır. Cilt bakımı konusunda avokado yağı bulunmaz nimetlerden biridir. İçeriğinde bulunan zengin Ê vitamini kompleksi ile cildin parlak pürüzsüz olmasını sağlar ve cilt neminin korunmasına yardımcı olur. Bu nedenle güzellik bakım ürünü olarak kullanılan doğal yağların başında gelir.

Avokado Yağı Faydaları Nelerdir

Avokado yağı cildimizde yatıştırıcı ve yumuşatıcı bir etkiye sahiptir. Hem besleyici hem de koruyucu içerikler barındırır.  Tai masajı başta olmak üzere uygulanan tüm masaj tekniklerinde avokado yağından istifade edilir. İçeriğinde A vitamini D ve E vitaminlerini barındıran avokado yağının  sterolide etkisi fazla olduğu için cildin erken yaşlanmasını ve kırışmasını engeller.

Kaşıntılı ve kurumuş ciltleri yeniden hayata döndüren avokado yağı sayesinde 10 yaş daha genç bir cilde kavuşabilirsiniz. Çeşitli katıklarla doğal maskeler hazırlayarak haftada 1-2 kez uygulayacağınız cilt bakım kürü sayesinde cildinizin ihtiyacı olan bakımı fazlasıyla yapabilirsiniz. Kepekleri önlemek için saç derisine zeytinyağı ile birlikte kullanılarak masaj yolu ile yedirilirse kuru saç derisinin ihtiyacı olan nemi sağlayacak ve kepekleri önleyecektir.

Cilt yaraları /yarıkları için de avokado yağı mucizevi etkilere sahiptir. Kalojen üretimini arttıran avokado yağı cildin erken kırışmasını engeller. Cilt pullarının dökülmesine yardım eder. Sedef hastaları ve egzama hastaları da avokado yağını kullanabilirler. Cilde çok çabuk nüfuz eden avokado yağı içerisinde omega yağ asitleri bol miktarda bulunmaktadır bilindiği gibi omega yağ asitleri bünyemizin ihtiyaç duyduğu ancak vücut tarafından üretilemeyen yağlardır. Bu yağ asitleri ihtiyacı avokado yağı balık yağı gibi özel yağlardan elde edilebilir.

Avokado Yağı Cilt Bakım Maskelerinde Uygulaması

 

Güneşin zararlı olan UV ışınlarını engelleyen avokado yağı güneşte fazla zaman geçirenler için de cilt koruyucu bir yağ olarak kullanılabilir. Avokado yağını cildi nemlendirmek için kullanabilirsiniz. İçinde nemi tutan bileşenler vardır. Bu yağa zeytinyağı ve yeşil çay demi ekleyip dinlenmeye bıraktığınızda mükemmel bir karışım elde etmiş olursunuz. Bu karışıma soğuduktan sonra birkaç damla gül yağı damlatırsanız tüm kozmetik ürünlerin cilt bakımına olumlu etkilerini barındıran bir iksir hazırlamış olursunuz. Haftada 1 kez bu iksiri banyo sonrası cildinize uygulayın ve cildinizin nasıl canlandığını görün.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Kuru ciltleri nemlendiren avokado yağı saç bakım ürünü olarak da kullanılabilir. Salatalara tat veren avokado yağı faydalarına karşılık hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al