Audrey Hepburn’un 85. Yıl Dönümü

Audrey Hepburn’un 85. Yıl Dönümü

Google Logosu ile bugün Audrey Hepburn‘un Yaş Gününü Kutluyor. Peki Audrey Hepburn kimdir? Bu kadar önemli kılan bir kişiyi sadece kadın olduğu için sitemizde yer vermeyi uygun bulduk. Audrey Hepburn 4 Mayıs 1929, Ixelles Brüksel Bölgesinde doğmuş ve 20 Ocak 1993 yılında Tolochenaz da hayatını kaybetmiştir. İngiliz Hollandalı sinema oyuncusu, Daima sempatik ve masum yüzlü güzel oyuncu […]

Google Logosu ile bugün Audrey Hepburn‘un Yaş Gününü Kutluyor. Peki Audrey Hepburn kimdir? Bu kadar önemli kılan bir kişiyi sadece kadın olduğu için sitemizde yer vermeyi uygun bulduk.

Audrey Hepburn 4 Mayıs 1929, Ixelles Brüksel Bölgesinde doğmuş ve 20 Ocak 1993 yılında Tolochenaz da hayatını kaybetmiştir. İngiliz Hollandalı sinema oyuncusu,

Daima sempatik ve masum yüzlü güzel oyuncu Audrey Hepburn 1 Oscar ödülü alarak sinema dünyasında adından sıkça söz ettirmiştir.

Sinema dünyasında büyük bir yıldız olan ve dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip olan Audrey Hepburn çok sevilen ve oynadığı filmlerde oyunculuğu ile başarılara imza atan bir yıldız olarak tarihe geçti.

Belçika’nın Ixelles, Brüksel Bölgesi kentinde doğdu.

Annesi Hollandalı bir barones, babası zengin bir İngiliz bankacıydı. Anne ve babası, Audrey henüz bir yaşındayken boşandı ve Audrey annesinin yanında kaldığından babasını bir daha göremedi.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

10 yaşındayken annesi başka bir adamla evlendi ve Hepburn yeni babası ile birlikte Nazi işgali altındaki Hollanda’ya göç etmek zorunda kaldı.

Burada oldukça zor bir çocukluk geçiren Hepburn’un sinemaya büyük ilgisi vardı ve oyuncu olmanın düşlerini kuruyordu.

Savaşın bitmesinden sonra Londra’ya gidip bir bale okuluna yazıldı ve bir süre sonra modellik yapmaya başladı.

Oyuncu olabilmek için İngiltere’ye giden Hepburn, ilk filmi “Young Wives Tale”da (1951) rol aldığında 22 yaşındaydı.

Bu ilk filminde güzelliği ve zerafeti ile izleyen herkesin dikkatini çeken Hepburn hızlı bir yükselişe geçti.

Google Logo Audrey Hepburn

“Monte Carlo Baby”, “Lavender Hill Mob” ve “Secret People” gibi filmlerde oynadıktan sonra Hepburn, 1952’de rol aldığı “Roman Holiday” ile büyük başarı kazandı. Bir prensesi canlandırdığı “Roman Holiday” Hepburn’un ilk başrolüydü ve Gregory Peck ile birlikte rol aldığı film sayesinde En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazandı. Bu ödül onu bir anda yıldız mertebesine yükseltti ve Hepburn hızını hiç kaybetmeden art arda başarılı yapımlarda rol aldı.

Audrey Hepburn Kariyer Hayatından da Bahsetmek Gerekirse;

Audrey Hepburn tüm oyunculuk kariyeri boyunca sayısız ödülün sahibi oldu. 1954’de “Roman Holiday” ile kazandığı Oscar’ın yanında tam 4 kez En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ına aday gösterildi. Bunun yanında 2 kez İngiliz Film Akademisi Ödülleri BAFTA’yı kazanan Hepburn bu ödüle iki kez de aday gösterildi. Ayrıca Hepburn’un iki adet Altın Küre Ödülü var.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al