Audi ‘nin  sürücüsüz araçları

Audi ‘nin sürücüsüz araçları

Audi ‘nin çıkardığı tasarımlar  sürücüsüz araçlar olup , haberi duyulduğundan beri büyük ilgi uyandırdı. Test sürüşü için Kalifornia eyaletinden izin alması beklenen Audi yetkilileri beklenilen izinin ardından sürücüsüz araçları trafiğe çıkması için çalışmalara başladı. Audi, sürücüsüz araçlarını test edebilmek için ABD’nin Kaliforniya eyaletinden izin alarak bu istediğini gerçekleştirdi. Test sürüşlerinde her deney aracı için en […]

Audi ‘nin çıkardığı tasarımlar  sürücüsüz araçlar olup , haberi duyulduğundan beri büyük ilgi uyandırdı. Test sürüşü için Kalifornia eyaletinden izin alması beklenen Audi yetkilileri beklenilen izinin ardından sürücüsüz araçları trafiğe çıkması için çalışmalara başladı.

Audi, sürücüsüz araçlarını test edebilmek için ABD’nin Kaliforniya eyaletinden izin alarak bu istediğini gerçekleştirdi. Test sürüşlerinde her deney aracı için en az 5 milyon dolar tazminat talep edilen mevcut yasanın Salı günü değiştirilmesiyle, Kaliforniya’da sürücüsüz araçların trafiğe çıkmasının yolu açıldı.

Michigan, Florida ve Nevada ise ABD’de sürücüsüz araçların trafiğe çıkmasına izin veren diğer eyaletler oldu.

Sürücüsüz araçların 5 yıl içinde kullanıcıların hizmetine sunulabileceğini belirten Audi yetkilileri, Avrupa’nın yanı sıra bu eyaletlerde de araçların on binlerce kilometre test sürüşü yaparak çalışmaların daha kısa sürede tamamlanma şansını bulacağını da eklemiş oldu.

Audi’nin ABD sorumlusu Brad Stertz ise, yaptığı açıklamada, “Kalifornia’da bulunan araştırma laboratuvarımızda henüz iki adet sürücüsüz aracımız var ancak şehir içi trafikte daha fazla aracı test etmeyi planlıyoruz” dedi.

YAZAR HAKKINDA

Merve akyel Merve akyel Özgür harflerin dokunduğu kalemle yazmak, değer katmaktır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor