Aşk Kovalamacasında Roller Değişiyor!

Aşk Kovalamacasında Roller Değişiyor!

Aşk, kovalamacayı da beraberinde getirir. Genellikle kaçan taraf kadınlar, kovalayan taraf ise erkekler olur. Erkekler doğaları gereği kadınlara avlamaları gereken bir av gibi baktığından bu kovalamaca da avcı rolünü oynamak hoşlarına gider. Kadınlar içinse peşlerindeki erkekten hoşlansınlar ya da hoşlanmasınlar, kovalanmak her zaman için çekicidir! Peki bu kovalamaca her zaman böyle mi gitmek zorunda? Günümüzde […]

Aşk, kovalamacayı da beraberinde getirir. Genellikle kaçan taraf kadınlar, kovalayan taraf ise erkekler olur. Erkekler doğaları gereği kadınlara avlamaları gereken bir av gibi baktığından bu kovalamaca da avcı rolünü oynamak hoşlarına gider. Kadınlar içinse peşlerindeki erkekten hoşlansınlar ya da hoşlanmasınlar, kovalanmak her zaman için çekicidir!

Peki bu kovalamaca her zaman böyle mi gitmek zorunda?

Günümüzde bu kovalamacanın taraf değiştirdiğini görebiliyoruz. Hayatın zorlukları ve stresi enselerindeyken, bir kadının peşinden koşmak için çoğu erkek artık zaman ayırmak istemiyor. Burada asıl kendinize sormanız gereken soru şu: Siz de kovalanmayı bekleyip potansiyel taliplerinizin birer birer kapıldığını mı izlemek istersiniz?

 

Eğer çağa ayak uydurmak istiyorsanız biraz da avcı rolü oynamanın tam zamanı!

İlk adımı sizin atmanızda yarar var derler, ancak bizim size tavsiyemiz ilk adımı karşınızdakinin kolayca atabilmesi için uygun ortamı hazırlamanız!

Gidip de ona pat diye “Senden hoşlanıyorum” demeyin, ona bunu ima eden gizli sinyaller gönderin. Erkekler karşısındaki insanların hareketlerini, sözlerini kurcalamazlar. Onlar için söylenmiş bir lafın veya yapılmış bir hareketin altında bir şey yoktur, sadece söylenmiştir veya yapılmıştır. Onun kıyafetine veya saçına iltifat edin, uzun zamandır yemediğiniz bir yemekten veya içmediğiniz bir içkiden bahsedin, arkadaşlarınızın yoğunluğundan bir türlü onlarla buluşup adam akıllı bir gün geçiremediğinizden yakının. O bu sözleri niye söylediğinizi kurcalamayacaktır, sadece aklına sizi dışarı çıkarması gerektiği gelecektir!

Erkekler ne kadar dengesiz kadınlardan yakınsa da, dengesiz kadınların peşinden koşmayı severler. Düşünün biz kadınlar bize kötü davranan erkekleri nasıl unutamıyoruz! Erkekler için de dengesiz kadınlar aynı!

Yalnız dengesizliğinizin dozajını ayarlamaya dikkat edin. Diyelim ki kahve içmeye gittiniz ve ikiniz de güzel zaman geçirdiniz. Şimdi bekleme zamanı! Onunla ne kadar güzel zaman geçirdiğinizi ve hayatınızın sonuna kadar onunla böyle zaman geçirebilmek için ruhunuzu şeytana satabileceğinizi onun bilmesine gerek yok.

O buluşma hiç yaşanmamış gibi davranın, onun yerine x bir insanla da kahve içseniz aynı hissedeceğinizi hissettirin. Bu onun size daha çok yakınlaşma çabası içine girmesini sağlayacaktır. Ancak, dediğimiz gibi kaş yapacağım derken göz çıkarmamaya dikkat edin!

Erkekler her ne kadar kendilerine ihtiyaç duyduklarını bildikleri kadınlardan hoşlandıklarını söyleseler de, kendi ayakları üzerinde durabilen cesaretli kadınları daha çekici bulurlar. Elde etmesi zor ve çekici kadını oynamanın size hiçbir zararı yok! Ama zor kadını oynayayım derken yine dozajı artırıp okul yıllarındayken köşe bucak kaçtığı o öğretmene benzemenize hiç ama hiç gerek yok! Ona zorlukların üstesinden kolayca gelebildiğinizi hissettirmeye çalışın.

Biz kadınlar karşımızdaki erkeğe ‘kadın’ kartını oynamayı severiz. Yalnızken üstesinden kolayca gelebildiğimiz sorunlar hayatımızda bir erkek olduğunda, “Ben kadın başıma bunu nasıl yaparım?”lara dönüşür. Aslında olay; ‘o problemi çözecek başka biri varken siz niye yapasınız ki’dir değil mi?

Ancak bu kartı çok fazla oynamamaya özen gösterin. Yoksa onun gözünde tek başına hiçbir şey yapamayan bir kadına dönüşebilirsiniz!

YAZAR HAKKINDA

Çiğdem Yıldız Çiğdem Yıldız Mobilya ve Mağaza Aksesuarları üzerine araştırmacı kişiliğe sahip meraklı Melahat Ablanız.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor