Aşırı Terleme Nedenleri Tedavisi ve Önlemleri

Aşırı Terleme Nedenleri Tedavisi ve Önlemleri

Aşırı Terleme Nedenleri Tedavisi ve Önlemleri. 2011 yılı yaz gelmeyecek gibi oldu. Haziranı geride bıraktık ve Temmuz Ayı 1. haftanın ortasında Aşırı sıcaklar kendini göstermeye başladı. Aşırı sıcaklarla beraber aşırı terleme de kendini gösterdi. Özellikle günün en sıcak olduğu saatlerde güneş altında çalışan / kalan kişiler güneşin direk etkisi ile terlemeye başlıor. Bu durum sağlık […]

Aşırı Terleme Nedenleri Tedavisi ve Önlemleri. 2011 yılı yaz gelmeyecek gibi oldu. Haziranı geride bıraktık ve Temmuz Ayı 1. haftanın ortasında Aşırı sıcaklar kendini göstermeye başladı. Aşırı sıcaklarla beraber aşırı terleme de kendini gösterdi.

Özellikle günün en sıcak olduğu saatlerde güneş altında çalışan / kalan kişiler güneşin direk etkisi ile terlemeye başlıor. Bu durum sağlık açısından büyük tehtid oluşturuyor. Vucütta terleme ihtiacı olmazsa organlar kısa sürede zarar görür ve deri kanserine sebep olur.

Peki Aşırı Terleme Nedenleri Nelerdir ?

Hiperhidrozis insanların %1’inde görülen bir rahatsızlıktır. Birkaç özel durum dışında aşırı terlemenin nedeni bilinmemektedir. Aşırı terleme genellikle adolesan (ergenlik) döneminde başlar ve hayat boyu sürer.
Geçici bir durum değildir, ancak aralıklı veya devamlı olabilir. Sinirlenme ve kaygı terlemeyi artırır.
Hipertiroidi, psikiyatrik hastalıklar, menapoz ve şişmanlık, diyabet, böbreküstü bezi hastalıkları ve vücutta oluşan enfeksiyonlar kendini aşırı terleme ile gösterebilir.

 

Aşırı Terleme Tedavisi Nelerdir ?Aşırı terleme nasıl önlenir ?

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Aşırı terlemenin önlemlerinden en etkilisi ve doğal olanı, Gün içinde 1 ya da 2 defa ılık su ile duş almanız. Ilık su ile duş almak vucüdu rahatlatır ve Aşırı terlemenizi önler.

Dikkat : Özellikle Yaşlıların, Çocukların ve Hamile bayanların güneş altında güneşin direk vurduğu saatlerde açık alanda kalmamaları mutlaka gölgede durmaları ve bol su tüketmeleri gerekmektedir.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Yusuf Ziya USLU Yusuf Ziya USLU Kadın ve kadına dair tüm değerleri kaleme alarak bu siteye yansıttığımız ve güzelliklerle taçlandırdığımız kısacık hayatın bir kenarından tutmak ne hoş..
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Günde En Az 2 Litre Su içilmelidir. Aşırı Terleme önlemleri için bol su içmekle beraber günde en az 1 kere ılık su ile duş alınmalıdır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al