Aşırı Kıskançlık Nedeniyle Boşanma

Aşırı Kıskançlık Nedeniyle Boşanma

Evlilik birliğinin daha fazla sürdürülebilir olmadığı durumlar bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda eşler yasal olarak ayrılmak istemektedirler. Yasal olarak ayrılığın gerçekleşebilmesi için eşlerin boşanma davası açmaları gerekir. Boşanma davası açacak kişilerin boşanma, istemlerini haklı boşanma nedenleri ile bağdaştırmaları gerekmektedir. Kıskançlık boşanma nedeni midir? Bu boşanma nedenleri özel boşanma nedenleri ve genel boşanma nedenleri olarak ayrılır. Aşırı […]

Evlilik birliğinin daha fazla sürdürülebilir olmadığı durumlar bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda eşler yasal olarak ayrılmak istemektedirler. Yasal olarak ayrılığın gerçekleşebilmesi için eşlerin boşanma davası açmaları gerekir. Boşanma davası açacak kişilerin boşanma, istemlerini haklı boşanma nedenleri ile bağdaştırmaları gerekmektedir.

Kıskançlık boşanma nedeni midir?

Bu boşanma nedenleri özel boşanma nedenleri ve genel boşanma nedenleri olarak ayrılır. Aşırı derecede kıskançlık boşanma nedeni olarak sayılmaktadır.

Aşırı kıskançlık durumu eşlerin aidiyet duygusunun yapıcı bir özellik göstermemesi aksine ilişki içerisinde yıkıcı etkiler doğurmasına sebep olmaktadır. Kıskançlık aşırı derece olması durumunda beraberinde öfke, şiddet, güvensizlik gibi duyguları da körüklemektedir. Aşırı Kıskançlık nedeniyle boşanmak isteyen kişilere dikkat edildiğinde bu durumlarla karşılaştıklarını görebilmekteyiz. Bu yüzden boşanma nedenleri arasında aşırı kıskançlık da bulunmaktadır.

Kıskançlık diğer yıkıcı duyguları da tetikleyebilmektedir. Çoğu kıskançlık nedeniyle boşanma davalarına bakıldığında içerisinde psikolojik baskı, fiziksel şiddet, güvensizlik gibi durumlar olduğunuz görürüz. Kıskançlık duygusu dozunda olduğu zaman karşımıza yapıcı olarak çıkmaktadır. Kıskançlığın dozunda olması sevgi ve bağlılığı arttırmaktadır.

Kıskançlık durumunun aşırı olduğu kanaati, eşlerin toplumsal hayatın dışında kalması, sosyal çevre ile görüşmesine engel olmak, güvensizlik durumunun ortaya çıkması gibi durumlarda oluşabilmektedir. Boşanma nedenleri arasına bu tür aşırı kıskançlık girebilmektedir. Bu şekilde bir tutum ile karşılaşan bireyler, aşırı kıskançlık kısnedeniyle boşanma davası açabilirler.

Aşırı kıskançlık nedeniyle boşanma davası açacak kişiler için boşanma avukatı tutmak olası bir hak kaybına uğramamak açısından önem taşımaktadır. Boşanma avukatı bireylerin boşanma sürecinde hukuki destek almaları adına onlara hizmet vermektedir. Boşanma avukatı eşlerin hak kaybına uğramamaları dışında boşanma süresinin en kısa hızlı boşanma ile neticelenmesi adına bireylere mutlak fayda sağlayacaktır.

Kıskançlık nedeniyle boşanma davası açmak isteyen kişiler boşanma davasını ikamet ettikleri yerde bulunan Aile Mahkemelerine boşanma davası dilekçesi ile birlikte yapabilirler. Kıskançlık nedeniyle boşanma davası açacak kişiler açısından önemli olan bir başka nokta ise eşleriyle boşanma hakkında tüm konularda uzlaşma içerisinde olup olmadıklarıdır.

Boşanma ile ilgili tüm konularda fikir birliğinde bulunan eşler anlaşmalı boşanma davası açabilirler. Eşlerin anlaşma içerisinde olmadıkları durumlarda ise açılacak olan boşanma davası çekişmeli boşanma olarak adlandırılmaktadır.

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor