Anneler Mükemmel Olmaya Çalışmayın

Anneler Mükemmel Olmaya Çalışmayın

Annelerin yaptığı en büyük hatalardan biri mükemmel olma çabasıdır. Bu çaba yerine mükemmel çocuk nasıl yetiştirilir bu noktaya eğilmeli.

Annelerin yaptığı en büyük hataların başın da gelen mükemmel olma çabasıdır. Her ne kadar anneler mükemmel olmak iste de unutmamalılar ki karşınızdaki çocuğunuz yani o daha çocuk. Bir çocuğa karşı yapabileceğiniz en önemli şey mükemmeliyetten çok sevgi göstermektir ve bunu abartmadan yapmaktır. Çünkü eğer bir konuda inisiyatif tanır ve her şeyi yapamaya çalışırsanız yani ona karşı mükemmel bir anne olmaya çalışırsanız hem siz yıpranırsınız hem de anne çocuk ilişkinizi başlamadan bitirirsiniz ki çocukların en çok ihtiyaç duyduğu şey aranızda ki o bağdır.

Zamanının çoğunu sizinle beraber geçirdiği için idol aldığı kişi sizsinizdir ve sizden gördükleriyle çoğu zamana hayatına yön verecektir. Hiç hata yapmayan bir annenin çocuğu hayatta hata yapan insanları ilk hatalarında bir köşe atabilir ve bu onu her zaman mutsuz olmaya sürükler. Hatta okul hayatında ve insanlarla ilişkilerinde bile tam bir hayal kırıklığı haline gelir ve işte o zaman bunu düzeltme şansını olmayacaktır ki hata yapan siz dahi olsanız gözünde eski değerinizi kazanamayacaksınız.

Sadece mükemmel olma çabası bununla bitmeyip iyi bir anne olmak için çocuğunuzun her istediğini almanız da onu ilerde çok kötü etkileyecektir. Doyumsuz bir çocuğunuz olmasını ister misiniz? Sadece doyumsuzlukla da kalmayıp her istediğini elde eden biri ne için çabalayacak? Neyi kazanma sevinci olacak? Ve çabalamayı hiç öğrenememiş biri çabalamak zorunda olduğunda bunun altından nasıl kalkacak? İşte bunları düşünmeden çocuğunuzun gözünde o an mükemmel olmak için hayatının en başına onun hayatını mahvettiniz…

Aslında bir bakıma bunların hiç birini yapmış olmasanız bile hatta çocuğunuz okulunu bitirmiş iş sahibi olsa bile siz yine de mükemmel bir anne olaya çalışırsanız söylediğim gibi sadece kaybedersiniz şanslıysanız sadece kendinizi ama değilseniz birde evladınızı…


Mükemmel Anne Yoktur KitapBu konuyu bitirirken, Beyan yayıncılıktan çıkarılan ve Zeynep Temizer Atalar tarafından yazılan “Mükemmel Anne Yoktur” kitabını sizlere tavsiye etmek istiyoruz.

Anne ve Babanın çocuk yetiştirme noktasında önemli bilgiler sunulan bu kitabı okumanızı ve bu kitapla birlikte çocuk yetiştirme ile ilgili uzman eğitimcilerin kitaplarınızı okumanızı öneriyoruz.

Kitap hakkında bilgi ve satın almak için, idefix aile çocuk sayfasından inceleyebilirsiniz. “…Hatta okumaya, bildiğiniz ne kadar –meli, -malı varsa hepsini bir kenara bırakarak da başlayabilirsiniz. Çünkü bu kitabı oluştururken elimden geldiğince size, örtünün altını göstermeye, gördüğünüzün ötesine götürmeye çalıştım..”.

rus merhemi sipariş ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Flawless Brows Yüz Kaş Alma Epilasyon Aleti

Sponsor