Anne ve Babalara Uyarı:Momo

Anne ve Babalara Uyarı:Momo

Mavi balina ve mariam gibi tehlikeli oyunların ardından şimdi şimdide momo adlı oyun tehlike saçıyor. 12 yaşındaki bir çocuğun intihar etmesine sebep olan oyun hakkında anne ve babalar uyarılıyor.

Mavi balina ve mariam gibi tehlikeli oyunların ardından şimdi şimdide momo adlı oyun tehlike saçıyor. 12 yaşındaki bir çocuğun intihar etmesine sebep olan oyun hakkında anne ve babalar uyarılıyor.

Dünya’da çok hızlı bir şekilde yayılan ve birçok gencin ölümüne sebep olan mavi balina sanal oyunun ardından şimdide birçok kişinin oldukça aktif bir şekilde kullandığı WhatsApp iletişim platformunda her geçen gün yayılmaya devam eden momo oyununun mavi balinadan daha tehlikeli olduğu öne sürülüyor. Korku filmindeki karakterlere benzeyen yüzüyle kullanıcıların karşısına çıkan momo için yetkililer şiddetle uyarıda bulunmaya devam ediyor.

Momo Nasıl Ortaya Çıktı?

Bu tehlikeli oyun hakkında en çok merak edilen sorulardan biri momo oyunun nasıl ortaya çıktığı hakkında. Sosyal medya da en çok tıklanan editlerden biri ”WhatsApp kızı kim ve nasıl ortaya çıktı” Bu soruya verilen en popüler cevap;
”İspanyolca konuşulan ülkelerden birinden bir kişi, Instagram’dan bir fotoğraf keserek bununla bir Whatsapp kullanıcısı yarattı. Bu numara yayıldı ve temasa geçenlere rahatsız edici fotoğraflar gelmeye başladı. Bazıları Momo’nun kişisel bilgilerine ulaştığını da söylüyor”

Momo, Meksika ülke uzantılı bir telefon numarası üzerinden atılan mesajlara cevap verebiliyor. Momo ile ilgili kesin olarak bilinen tek şey, Japonya(+81), Kolombiya (+52) ve Meksika’da (+57) ülke uzantılı üç ayrı numaranın oyunla ilişkilendirilmiş olması. Kullanılan fotoğraf ise Japonya’da bir sergiden elde edilmiş. Artık Momo olarak bilinen bu korkunç yüz, söz konusu sergide yer alan bir “kuş kadın heykeline” aitti.

Vanilla Müzesinde 2016 yılındaki sergide görücüye çıkan “Momo” etkinliğin en çok ilgi çeken işlerinden biriydi. Birçok kişi onunla çekilen fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaştı ve bu şekilde de Instagram’da yayıldı. Meksika polisi, bu sırada bir kişinin Instagram’da rastladığı fotoğrafı kestiği ve Momo karakterini yarattığı görüşünde.

Yetkililer Momo Hakkında Uyarıyor

Meksika siber suçlar polisi vatandaşları momo hakkında uyarıdı. Fakat oyun Latin Amerika sınırlarını çoktan aşarak ABD, Fransa ve Nepal’e kadar yayıldı. İspanya poliside devreye girerek uyarıda bulundu. İspanyol poliside meksika polisleri gibi twiter üzerinden uyarıda bulunarak farkındalık yaratmaya deva ediyor.

Momo’nun Yapabilecekleri

Kişisel bilgileriniz çalınabilir.
Şiddet öven bir dil kullanılıyor ve kişiler intihara sürüklenebiliyor.
Kullanıcılar tehdit ve taciz ediliyor.
Kişilerden zorla para elde edilebiliyor.
Oyuna katılanlar, depresyon ve kaygı ataklarına kapılabiliyor.

Yetkililerin şiddetle uyardığı oyun hakkında anne ve babaların çok dikkatli olması gerekiyor. Genellikle genç yaştaki kişiler üzerinde etki yaratacağını düşünülen oyun için anne ve babaların çocuklarında gördükleri ruhsal değişimleri göz ardı etmemeleri hakkında şiddetle uyarılar yapılmaya devam ediliyor.

 

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor