Ankara Kızılay’da Patlama Meydana Geldi

Ankara Kızılay’da Patlama Meydana Geldi

Ankara Patlama Haberi ülkeyi büyük üzüntüye soktu. Ankara göbeğinde Kızılay‘da Patlama meydana geldi. 13 Mart Pazar günü akşam saatlerinde yaşanan bu terörist saldırısını şiddetle kınıyor, yaralılara acil şifa dilerken, ölen vatandaşlarımıza Allah’dan rahmet kalanlara ise sabır dileklerimizi iletiyoruz. Ülkemize yapılan bu hain saldırılar, Ankara’da daha öncede yaşanmış, çok sayıda vatandaşımız ölmüştü. Patlama ile ilgili alınan […]

Ankara Patlama Haberi ülkeyi büyük üzüntüye soktu. Ankara göbeğinde Kızılay‘da Patlama meydana geldi. 13 Mart Pazar günü akşam saatlerinde yaşanan bu terörist saldırısını şiddetle kınıyor, yaralılara acil şifa dilerken, ölen vatandaşlarımıza Allah’dan rahmet kalanlara ise sabır dileklerimizi iletiyoruz.

Ülkemize yapılan bu hain saldırılar, Ankara’da daha öncede yaşanmış, çok sayıda vatandaşımız ölmüştü. Patlama ile ilgili alınan ilk bilgilere göre çok sayıda vatandaş yaralandı, bazı araçlar da zarar gördü. Olayın ardından bölgeye itfaiye ve ambulanslar sevk edildi, İkinici bir patlama ihtimaline karşı olay yeri boşaltılarak geniş güvenlik önlemleri alınmaya başlandı. (AA)

Ankara Kızılay Güvenpark’ta 18:45’te şiddetli bir patlama meydana geldi. Saldırının bombalı bir araçla otobüs duraklarının yakınında yapıldığı öğrenildi. Ankara Valiliği, patlamada 1’i polis 27 kişinin hayatını kaybettiğini, 75 kişinin yaralandığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı, Ankara Güvenpark’ta 27 kişinin hayatını kaybettiği patlamaya ilişkin İçişleri Bakanı Ala’dan bilgi aldı. Davutoğlu ise Bakanlarla bir araya geliyor.

Gama İş Merkezi‘nin karşısındaki otobüs duraklarının yanında meydana gelen patlama sonucunda çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı bilgisi geliyor.Bölgedeki araçlar ve bazı binalar hasar gördü. Olay yerinden ilk görüntüler de çok kötü. Patlama sırasında bir otobüsün küle döndüğü görülüyor.

DHA, olay yerinde 5 cesedin olduğunu duyurdu. Görgü tanıkları ölü sayısının daha fazla olduğunu belirtti. Ankara’nın  Kızılay semtinde akşam saatlerinde patlama oldu. İlk bilgilere göre çok sayıda vatandaşın yaralandığı patlamada, bazı araçlar da zarar gördü.  Doğan Haber Ajansı’na (DHA) konuşan görgü tanıkları, patlamanın saat 18.35’te Güvenpark yakınında meydana geldiğini ve yaralıların olduğunu söyledi. DHA, olay yerinde 5 cesedin olduğunu duyurdu. Görgü tanıkları ölü sayısının 10’un üzerinde olduğu bilgisini verdi.

Ankara Patlamaya İlişkin RTÜK Yayın Yasağı Getirdi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca, Ankara Kızılay’da meydana gelen patlamaya ilişkin yayın yasağı getirildi. Geçici yayın yasağının, olay yerini görecek şekilde canlı yayın yapılmasını, olayın oluş anı ve hemen sonrasına ilişkin görüntüler ve cenaze görüntülerinin verilmesini kapsadığı öğrenildi.

Ankara’da ki Patlama ile İlgili İlk Görüntüler

.ankara-daki-patlamadan-ilk-goruntuler

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Crimage Plus Leke Giderici Temizleme SPreyi
Sponsor