Adet söktürücü Bitkilerin Yan Etkileri

Adet söktürücü Bitkilerin Yan Etkileri

Adet dönemi, kadınlar için yeteri kadar zor ve sıkıntılı bir süreçtir. Bide bunun üstüne gecikme eklenince sancılarla , beraber çekilmez bir hal alır. Bu genel olarak bilinen sorun kadınların çok şikayet ettiği konular arasındadır. Ama unutulmamalı ki ; kadınların adet sorunlarının bir çok nedeni vardır. Bunlardan biri genetiğe bağlı olurken , diğeri ise kadın hastalıklarına […]

Adet dönemi, kadınlar için yeteri kadar zor ve sıkıntılı bir süreçtir. Bide bunun üstüne gecikme eklenince sancılarla , beraber çekilmez bir hal alır. Bu genel olarak bilinen sorun kadınların çok şikayet ettiği konular arasındadır. Ama unutulmamalı ki ; kadınların adet sorunlarının bir çok nedeni vardır.

Bunlardan biri genetiğe bağlı olurken , diğeri ise kadın hastalıklarına  bağlı olarak adetin görülmemesi , gecikmesi, çok sancılı geçmesidir . Bunlara çözüm olarak ilaçların yan etkilerindense çoğu kadın adet söktürücü bitkileri daha cazip buluyor. Adet söktürücü bitkilerin çözüm olacağını düşünenler unutmamalı ki hiç bir ilaç tıbbi tedavinin yerine geçemeyeceği ve mutlaka tedavinin uzman bir doktor kontrolünde devam etmesini tavsiye ediyoruz.

 

Uzun süredir adet olamayan kadınların başvurdukları yöntemler arasında şifalı bitkiler, bitkisel gıda takviyeleri da kullanılmaktadır. Adet söktürücü bitkilerin sakıncalı olduğunu açıklayan uzmanlar, bu bitkilerin ve gıda takviyelerinin hormon içerdiğinin altını çizmektektedirler. Hormon barındıran gıda takviyeleri, bitkisel ilaçlar ve bitki çayları faydadan çok zarara yol açmaktadır.

Adet söktürücü bitkilerin, gıda takviyelerinin içinde çeşit çeşit hormon bulunmaktadır. Bu hormonlar ise çeşitli organlar üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır. Kullanılan bitkinin içinde yer alan hormon türü, miktarı kesin olarak belli değildir, bu nedenle bilinçsiz şekilde kullanıldığı için çok sakıncalıdır.

Vücuda alınan adet söktürücü bitkiler yalnızca rahim üzerinde etki göstermez. Aşırı miktarda ve uzun süre alınması diğer organları da etkiler. üstelik kimi organlar üzerinde proliferatif etkiye sebep olduğundan kanser riskini bile yükseltmektedir. Uzmanlara göre adet söktürücü bitkilerden uzak durulmalı, doktor önerisi ile tedavi olunmalıdır.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Merve akyel Merve akyel Özgür harflerin dokunduğu kalemle yazmak, değer katmaktır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al