Abur Cubur Yemek Erken Doğuma Davetiye Çıkartıyor

Abur Cubur Yemek Erken Doğuma Davetiye Çıkartıyor

Anne Adayları Dikkat! Hamilelik döneminde en önemli noktalardan biri olan beslenme konusu, çocuğun gelişimini etkilerken, aynı zamanda çocuğun doğum sürecini de değiştiriyor. Erken doğum riskini artıran bu sağlıksız beslenme konusunu dikkatli okumanızı öneriyoruz. Hamilelik döneminde doğru beslenme konusu herkes için bilinen bir gerçek. Ancak bu konuyu ne kadar önemsiyoruz. İşte bu noktada sağlıklı beslenme ile […]

Anne Adayları Dikkat! Hamilelik döneminde en önemli noktalardan biri olan beslenme konusu, çocuğun gelişimini etkilerken, aynı zamanda çocuğun doğum sürecini de değiştiriyor. Erken doğum riskini artıran bu sağlıksız beslenme konusunu dikkatli okumanızı öneriyoruz.

Hamilelik döneminde doğru beslenme konusu herkes için bilinen bir gerçek. Ancak bu konuyu ne kadar önemsiyoruz. İşte bu noktada sağlıklı beslenme ile ilgili abur cubur yemenin ne kadar tehlikeli olduğuna yer vereceğiz.

Abur Cubur Yemek Erken Doğuma Davetiye Çıkartıyor. Hamilelik döneminde Aşeren anne adayları, sürekli olarak abur cubur ve tatlı yemek ister. Peki bu abur cubur ne kadar sağlıklı. Ne kadar tüketilmeli ya da tüketilmemeli mi?

Hamilelikten önce yoğun tüketilen abur cubur, Anne adayların erken doğum yapma riskinin yüzde 50 arttığı belirlendi.

Avustralya’daki Adelaide Üniversitesi’nden bilim adamlarının araştırması gebelikten önce, 12 ay boyunca 309 kadının beslenme alışkanlığını inceledi. Bilim adamları, doymuş yağ oranı yüksek ve şekerli yiyeceklerle beslenen kadınların erken doğum yapma riskinin arttığını gördü.

Protein, meyve, tahıl ürünleriyle beslenen kadınlarda ise erken doğum riskinin azaldığı belirtildi.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Araştırmaya imza atanlardan Vicki L. Clifton, kadınların gebeyken doktorlarının önerilerine uymaya daha meyilli olduklarını ancak gebelikten önce beslenme biçimlerine çok özen göstermediklerini vurguladı. Gebelikten önceki kötü beslenmenin çocukların biyolojisini kalıcı olarak değiştirebileceğine dikkati çeken Clifton, dengeli beslenmenin anne ve bebeğin sağlığını olumlu etkilediğini ifade etti.

Araştırmanın sonuçları “Journal of Nutrition” dergisinde yayımlandı.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al