8 Mart Dünya Kadınlar Günü 2017 Ne İfade Ediyor?

8 Mart Dünya Kadınlar Günü 2017 Ne İfade Ediyor?

Merhamet meşaalesini, insanlık adına elinde tutan ve bu yüzden dünyanın tüm kirlenmişliğine inat, ruhları masumiyet ile yıkayan kadınlar için hangi cümleyi hangi satıra sıhdırmalıyız?

8 Mart Dünya Kadınlar Günü 2017 Ne İfade Ediyor? Başta ülkemiz başta olmak üzere, dünya’nın her yerinde kutsiyeti ile özel bir makama sahip olan Kadınlar… Kadınlarımız, acaba ne ifade ediyor. Aile içerisinde Kadın eş için ya da çocuk için ne ifade ediyor? Yeni dünya düzeninin kapitalizmle harmanlanan iş dünyasında Kadınlar ne ifade ediyor? Evet bugün dünya kadınlar günü. Yıl 2017. Güzel sözler, duygulu mesajlar, tebrikler paylaşmak ne ifade edecek? Kandırmaya çalıştığımız vicdanlar için mi hepsi!

Ortadoğu başta olmak üzere, Afrika ve Uzak doğu ülkelerinde savaş ve terörün içerisinde işkence ve tecavüz edilen kadınları bir kenara alalım, bombalar altında çocuklarına set olan anneleri bir kenara… Koca şiddeti gören kadınları bir kenara, Zorla modern köle pazarlarında alınıp satılan kadınları bir kenara… Sonra, kutsadığımız değerlere bakalım. Bakalım ve görelim ki, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü; Sistemin kirletmeye çalıştığı vicdanları nasıl iki yüzlü yapıyor?

Merhamet meşaalesini, insanlık adına elinde tutan ve bu yüzden dünyanın tüm kirlenmişliğine inat, ruhları masumiyet ile yıkayan kadınlar için hangi cümleyi hangi satıra sıkıştırmalıyız? Kıvranan toplumun, çürümeye yüz tutmuş aile yapılarının düzeltilmesi ve verilmesi gereken mücadelenin hangi ipinden tutabiliyoruz?

Aşk’ın dünyaya yansıyan hali kadınlar için… Cennet Kokularını hissettiren ve adına “Anne” dediğimiz kadınlar için… Merhamet duygusunu damarlarımıza aşılattıran kadınlar için… buraya param parça yazılmış sözler adına “Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun.” diyelim!

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Yusuf Ziya USLU Yusuf Ziya USLU Kadın ve kadına dair tüm değerleri kaleme alarak bu siteye yansıttığımız ve güzelliklerle taçlandırdığımız kısacık hayatın bir kenarından tutmak ne hoş..
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al