5 Adımda Bebeğinizi Nasıl Uyutabilirsiniz?

5 Adımda Bebeğinizi Nasıl Uyutabilirsiniz?

Anneler Müjde 5 Adımda Bebeğinizi Nasıl Uyutabilirsiniz? konulu bu makalemizde gece uyanan bebeğiniz için en etkili yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz.

5 Adımda Bebeğinizi Nasıl Uyutabilirsiniz? Anneler Müjde! Uyumayan ya da gece sık sık uyanan bebeğiniz için en etkili bebek uyutma yöntemlerini 5 adımda sizlerle kadın sitemizin bu makalesinde sizlerle paylaşıyoruz. Bebek Nasıl uyutulur? İşte 5 adımda sizlere önerebileceğimiz etkili bebek uyutma tüyoları.

1- Bebeği Tanıyacağı Seslerle Uyutmak

​​​​​​Rahimde duyulan sesleri bebek tanıyacağı için bu sesleri taklit ederek bebeği uyutabilirsiniz. Bu sesler bebeğinizi sakinleştirecek ve hemen uyumasını sağlayacaktır. Ama işe yaramazsa bebeği göğsünüzü yatırarak pışpış yöntemiyle de uyutabilirsiniz. Nazikçe bebek pışpışlayarak ve ninni söyleyerek de çabucak bebeği uyutabilirsiniz.

  1. Kundaklama Yöntemi

Kundaklama yöntemi bebekler için uygun bir uyutma şeklidir. Her bebekte işe yarar. Bebeğin kendi kollarını oynatamaması onu uykuyla baş başa bırakır. Rahat bir uyku çekmesini sağlar.

  1. Karanlık Ortam

Bebek gündüz uyurken bile perdeler çekilerek karanlık ortam yaratılabilir. Koyu renkler bebeğin uykusunu getireceği için daha kolay uyutmanızı sağlayacaktır.

  1. Bebeğin Karnını Doyurmak

Bebekler akşam yatmadan önce karnını doyurduktan sonra uyumak ister. Bebek küçükse emzirdikten sonra kucakta uyuya kalır. Fakat bebek 1 ya da 2 yaşlarındaysa karnı doyduktan sonra yatmak isteyecektir. Bu uyku daima huzurlu geçecektir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver
  1. Banyo Saati Uykuyu Etkiler

Banyo saati çok önemlidir. Yıkanan bebek yorulacağı için dinlenmek isteyecektir. Sizde yorulduğunuz için bebekle birlikte uzanarak onu uyutabilirsiniz. Akşam banyosundan sonra doğurduğunuz bebeğinizi yatırmak için beşiğine yatırabilirsiniz. Kendisi huzurla uyuyacaktır.

Bebek Uuytmak için En etkili yöntem

Ayrıca bebeğin kendine ait bir beşiği olması da oldukça önemlidir. Bebeği beşiğe bırakarak ağlamaya başlasa bile yatağından alınmamalıdır. En iyi yöntem beşiğe bırakılarak bebeğin sallanarak uyumasıdır. Bebeğinizi bu yöntemlerle uyutabilirsiniz.

Daha önce hazırladığımız “Sürekli Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur?” Konusuna da göz atabilirsiniz.

Tecrübeli Anneler! Lütfen konu altında sizde değerli tecrübelerinizi aktararak, paylaşımda bulunabilir yeni annelere tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al