5 Adımda 5 Kilo Vermenin İncelikleri

5 Adımda 5 Kilo Vermenin İncelikleri

Hızlı Kilo Vermek için Öneri ve Tavsiyeler 5 Adımda 5 Kilo Vermenin İncelikleri

5 adımda 5 kilo vermenin incelikleri dendiğinde ilk olarak aklımıza sihirli bir formül gibi bir tanım gelmektedir. Ancak 5 adımda 5 kilo verme konusu planlı ve programlı bir çalışmayı esas kılan ve iradeniz kapsamında şekillenen bir süreci ifade etmektedir. Öncelikle kilo vermek için düzenli bir yaşantınızın olması şart olmaktadır. Bunun yanı sıra düzenli bir yemek alışkanlığının bulunması, uyku düzeninin yerinde olması ve stressiz bir yaşam alanının varlığı şart olmaktadır. Bu unsurlardan sonra 5 adımda 5 kilo vermenin inceliklerinden bahsetmek mümkün olmaktadır. Bu doğrultuda son zamanlarda en çok dillendirilen 5 adımda 5 kilo vermenin inceliklerini şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır.

  • Diyetten uzak durun; bu tavsiye kafanızın karışmasına neden olabilir. Ancak yapılan araştırmalar göstermiştir ki diyet, uzun vadede uygulandığı durumlarda kilo aldırıcı bir etkiye sahiptir. Bunun için uzun süreli diyetlerden uzak durun.
  • Porsiyonu azaltın; porsiyonu azaltmak, daha az yemeye neden olacağı için kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.
  • Yavaş yiyin; yemeğinizi yavaş yemek kısa süre içerisinde doymanızı sağlayacaktır. Bundan dolayı bu sayede daha az kalori almanız mümkün olmaktadır.
  • Mobil oyunlar oynayın; biraz ilginç geldiğinin farkındayım ancak mobil oyunların yemek yeme isteğini bastırdığı bilinmektedir.
  • Kahvaltıyı asla atlamayın; esasında bu adım tüm diyet programlarının olmazsa olmazıdır. Zira kahvaltı öğününün iyi yapılıyor olması kilo vermenin en önemli adımı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sıralanan bu adımlara dikkat edilerek yapılacak olan bir diyetin kilo verme konusunda başarılı olacağını söylemek mümkün olmaktadır.

Hızlı Kilo Vermenin En Pratik Yolları


Hızlı Kilo Vermek için Yapılması Gerekenler

Hızlı kilo vermek isteyenlerin çokca rağbet ettiği protein ağırlıklı diyetlerden bahsedelim; ben Dukan diyetiyle böyle bir akımın varlıgından haberdar oldum. Dukan diyetinin ilk aşamasında ağırlıklı demek doğru olmaz sadece proteinle besleniyorsunuz, diyete belli bir zaman sonra sebze, meyve ve karbonhidratları dahil ediyorsunuz. Çok hızlı bir şekilde ödem atıp kilo vermenize yardımcı oluyor, çünkü sıfır karbonhidrat demek gitsin kilolar demekle eşdeger ve hiç aç kalmıyorsunuz. Ama ne yazık ki etkili olduğu kadar zararları da göz ardı edilecek türden değil, bugün bu diyetler hakkında konuşmak istiyorum.

Çok kısa sürede kilo vermekse hayaliniz, protein ağırlıklı diyetler tam size göre gibi duruyor, fakat başlamadan önce bir düşünün derim. Kilo vereyim derken, vücudunuza zarar verip organlarınızı yaşlandırmak istemezsiniz diye düşünüyorum. Protein sindirimi zor bir besindir ama elzemdir, vücuttaki onarımı sağlayan aminoasitlerden oluşur. Fakat fazla miktarda alındığında vücuttaki toksik atıklar artacak, bağırsak ve böbrekler için ciddi anlamda zorlu bir süreç başlayacaktır. 3 öğün protein yediğimiz bir diyet sağlıklı görünebilir ama vücudumuz öyle söylemiyor. Proteini karnınızı tok tutması adına kesinlikle diyetinizden çıkarmamalısınız, en hafif şekliyle yoğurt ve peynir olarak tüketebilirsiniz.

Her gün et ve süt ürünlerini gereken miktardan fazla yediğimizde ise sindirimini tam olarak gerçekleştiremeyebiliriz, bağırsaklardan kana karışan tam sindirilemeyen proteinlerse alerjilere sebep olabilir. Üstelik kanı temizlemekle görevli böbrekleri gereğinden fazla yorabilir ve böbrek rahatsızlıklarına merhaba diyebiliriz. Zaten kilo alan insanların çoğunda böbreklerin yeterince çalışmadığını ve toksik maddelerin yağ içinde depolandığını biliyor muydunuz? Diğer yazılarımda ve Aidin Salih hanımın Gerçek Tıp kitabında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Kilo vermek için sindirimin ve boşaltımın sağlıklı olduğuna emin olmalıyız, peki bu nasıl olacak? Aidin hocanın da bahsettiği gibi organları temizlemenin, resetlemenin en güzel yolu oruçtur, Şifa oruçları haftanın belirli günlerinde yapılabilir sağlık durumunuza göre 3 ila 10 gün sürebilen sadece su veya meyve suyu içilen açlık oruçları düşünülebilir.

Hızlı Kilo Vermenin En ETkili Yolu

Bana göre en uygulanabilir olanı haftanın 2 gününü oruçlu geçirmekti ve gördüğüm pek çok faydası oldu. Ramazan oruçlarının haricinde şifa için oruç tutmak hem sağlığım açısından hem de manevi anlamda huzur verdi diyebilirim. Her gün çeşit çeşit, karışık yemekler yiyerek vücudumuzu ne çok yormuşuz meğer. Şimdi daha enerjik daha sağlıklı daha mutlu olduğumu düşünüyorum. Diyetle değil sağlıklı bir yaşam planlamasıyla insan kalıcı olarak kilo verebilir bunu da görmüş oldum.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al