40 Yaşından Sonra Hamile Kalmanın Riskleri

40 Yaşından Sonra Hamile Kalmanın Riskleri

40 yaşından sonra çocuk sahibi olmak isteyen anneler yahut 40 yaşından sonra ikinci ya da üçüncü çocuğunu doğurmak isteyen anneler olabiliyor. 40 yaşından sonra doğum yapmanın vücudu gençleştirdiği söylenirken, bir yandan da 40 yaşından sonra hamile kalmanın riskleri konuşuluyor. 40 lı yaşlarda annelik makalemiz. 40’lı Yaşlar Riskli Yaş Grubudur Bazı riskler var ki ciddiye alınmalı ve […]

40 yaşından sonra çocuk sahibi olmak isteyen anneler yahut 40 yaşından sonra ikinci ya da üçüncü çocuğunu doğurmak isteyen anneler olabiliyor. 40 yaşından sonra doğum yapmanın vücudu gençleştirdiği söylenirken, bir yandan da 40 yaşından sonra hamile kalmanın riskleri konuşuluyor. 40 lı yaşlarda annelik makalemiz.

40’lı Yaşlar Riskli Yaş Grubudur

Bazı riskler var ki ciddiye alınmalı ve sağlıklı bir vücutla 40 yaşından sonra hamile kalmak isteniyorsa; vücuda ve sağlığa çok dikkat edilmelidir.

40’lı yaşlarda hamile kalmanın bazı riskleri olduğu açıktır. 40’lı yaşlardan sonra normal yollardan hamile kalmanın oranı düşse de 40’lı yaşlardan sonra hamile kalma durumu 15 kat artmıştır.

40’lı yaşlardaki bir kadının vücudunda bazı sistemler zamanla etkilenebiliyor ve hastalanıyor. Eğer 40’lı yaşlardaki anne adayı sağlıklı bir birey ise hamileliği de risksiz geçebiliyor. Bu nedenle sağlıklı bir vücuda sahip olduktan sonra 40’lı yaşlarda anne olmak bir risk taşımıyor.

40’lı Yaşlarda Doğum Yapan Kadınların Bebeklerindeki
Hastalık Riskleri

40’lı yaşlarda doğum yapan kadınlar için bazı riskler de mevcut. Bu risklerin başında Down sendromlu bebek dünyaya getirmek geliyor. Ayrıca genetik yapısı bozuk bebekler de dünyaya gelebiliyor. 40’lı yaşlarda hamile kalan bir anne adayı normalden 4 kat daha fazla bir düşük riskini de taşıyabiliyor.

Dış gebelik görülebilirken, ilerleyen yaşlarda ikiz ya da üçüz gibi çoklu bebek sahibi de olunabiliyor. Ayrıca ilerleyen yaşlarda hamile kalan anne adaylarında hipertansiyon ve diyabet gibi rahatsızlıklar da görülebiliyor. Ayrıca düşük doğumlu yahut iri bebekler de dünyaya getirme oranları da artıyor. Ayrıca ilerleyen yaşlardaki hamileler için doğum anındaki risklere karşı sezaryenle doğum tercih edilebiliyor.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al