2020 Tasarruflu Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

2020 Tasarruflu Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

2020 Tasarruflu Genç Odası Dekorasyon Fikirleri ile ilgili kadın sitemizde, genç odası tasarım dekorasyon fikirlerini kadın sitemizde sizler için paylaşıyoruz.

2020 yılına girmemize az bir zaman kala, yaşam alanlarınızı daha gösterişli hale getirmek ister misiniz? 2020 tasarruflu genç odası dekorasyon fikirleri başlığı altında sunduğumuz tavsiyeler, yeni eşyalar almanıza gerek kalmadan genç odası dekorasyonu yapmanıza fırsat veren önerilerden oluşuyor. Siz de tasarruflu genç odası yenileme fikirlerinden yararlanarak, 2020 yılının başlarında yaşam alanınıza yepyeni bir hava katabilirsiniz.

Dekorasyon yapmak genellikle yeni eşyalar almakla beraber anılsa da, aslında yapacağınız basit dokunuşlarla odanızda farklı bir yenilik oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Yeni Genç Odası Fikirleri ve 2020 Tavsiyeleri

2020 Tasarruflu Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Duvar Dekorasyonunu İhmal Etmeyin

2020 tasarruflu genç odası dekorasyon fikirleri temel noktasında, duvar dekorasyonu üzerinde az maliyetle basit bir değişiklik yapmak odanızın genel havasını değiştirecek başlıca unsurlardan biridir. Her dekorasyon çalışmasında olduğu gibi duvarlarda yapılacak değişiklikler, bu tip çalışmaların olmazsa olmazları arasındadır.

Bir alanın dekorasyonunu değiştirmek için, illaki yüksek maliyetler çıkarmanıza gerek yok. Duvar dekorasyonu için akla ilk gelen seçenek duvar boyaları olsa da, desen konusunda geride kalmamak için aslında en iyi seçenek, uygun fiyatlarla da olsa temin edeceğiniz duvar kağıtlarıdır. Ancak tercihinize göre genç odası duvar kağıtları yerine, ortamın havasını değiştirecek duvar boyalarından yana da karar alabilirsiniz. Duvarlarınızda yapacağınız bu değişiklik, ortamın havasını önemli ölçüde değiştirecektir.

Tabloların Büyüsünden Yararlanın

2020 genç odası dekorasyonu için, tabloların ilham katan büyüsünden mutlaka yararlanın. Bunun için çok pahalı tablolar almanıza gerek olmayıp, odanızın genel dekorasyonuna kusursuzca eşlik edecek ürünlerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

Mobilyalara Dokunun

Çok eski olmayan mobilyalarınız yapacağınız basit ama sihirli dokunuşlar hem maliyetsiz, hem de dekoratif anlamda odanıza yenilik katacak özelliğe sahiptir. Bunların yanı sıra mobilyalarınızda kısmi yenilemelerin de yapılacak olması sayesinde, mobilyalarınızı daha uzun süre kullanım imkânına da sahip olursunuz.

Mobilyalara yapışkan folyo uygulaması yaparak yeni görüntü elde edebilir, ya da farklı uygulamaları da bu anlamda deneyebilirsiniz. Bunun için yapışkan folyolardan ve mobilya aksesuarlardan yardım alabilirsiniz. Kısaca yapacağınız basit bir değişiklik hakkında bilgi vererek, bu konuda da sizlere yardımcı olalım.

Gerekli Olan Malzemeler

 • Seçiminize göre yapışkan folyolar
 • Makas
 • Temizlik bezleri
 • Maket bıçağı
 • Akülü vidalama
 • Şerit metre
 • Silikon spatula
 • Mobilyanıza uygun kulplar

Tüm malzemelerinizi hazırladıktan sonra, folyo ile mobilya kaplaması ve mobilyanıza uygun kupların değiştirilmesine yönelik çalışmaları başlatabilirsiniz. Hemen nasıl yapacağınıza da, birlikte göz atalım.

 • Mobilyaların sökülebilecek kısımlarını, akülü vidalama ile sökün.
 • Söktüğünüz tüm parçaları, bez yardımıyla iyice temizleyin ve spatula ile tutkal kalıntıları varsa arındırın.
 • Kaplama yapacağınız yerin ölçüsünü aldıktan sonra, uygulama alanına göre birkaç santim fazla olacak şekilde folyoyu kesin.
 • Folyonun yapışkanını titizlik içerisinde söktükten sonra, kaplamak istediğiniz mobilya parçasına spatula yardımıyla ittirerek folyoyu yapıştırın. Mutlaka parçanın gizli kalacak kısmına da folyonun fazla kısmını yapıştırmaya dikkat edin. Bu sayede hem folyo daha sağlam duracak, hem de kenarlarda açıklık görülmesine engel olacaktır.
 • Gerek varsa, kenar kısımlarındaki folyonun fazlalığını makas ya da maket bıçağı ile kesin.

Folyo seçimi yaparken odanızın genel dekoratif görüntüsüne ve cinsiyetinize uygun renkler seçmeniz, odanızı daha ferah hissetmenize yardımcı olacaktır. Duvar rengi, mobilya ve zemin rengi gibi farklı renklerle uyumlu olmasına da dikkat etmek işin püf noktaları arasındadır. Alacağınız yeni mobilya kulpları ile eskilerini de değiştirerek, çok az bir maliyetle muhteşem bir yenilik sağlayabilirsiniz.

Perde ve Halılar

Yine uygun fiyatlarla temin edeceğiniz perde ve halılarda da değişiklikler yapmanız, 2020 genç odası dekorasyon önerileri arasındaki tavsiyelerimizden biridir. Genel dekorasyonunuza uygun renk ve desenlerde temin edeceğiniz halı ve perdeler, odanızın görüntüsüne farklı bir hava katacaktır.

Dezenfektan El Temizleme Jeli

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Dezenfektan El Temizleme Jeli