2013 Sonbahar Makyaj Trendleri

2013 Sonbahar Makyaj Trendleri

ASİ GÖZLER Makyajda siyahın yeri ayrıdır. Dramatik dumanlı gözler bu sezon güçlenerek geliyor. Asi bakışlar bazen grafik çizgiler bazense farla belirginleştirilmiş göz kapaklarıyla yaratıldı. Bu makyajda önemli olan cildi pürüzsüz, dudakları ten renginde tutmak. Gözleri ön plana çıkaran bu makyajı uygulamak için önce farın kalıcı olmasını sağlayacak bir baz sürün. Kirpik diplerini siyah bir göz […]

ASİ GÖZLER

Makyajda siyahın yeri ayrıdır. Dramatik dumanlı gözler bu sezon güçlenerek geliyor. Asi bakışlar bazen grafik çizgiler bazense farla belirginleştirilmiş göz kapaklarıyla yaratıldı. Bu makyajda önemli olan cildi pürüzsüz, dudakları ten renginde tutmak. Gözleri ön plana çıkaran bu makyajı uygulamak için önce farın kalıcı olmasını sağlayacak bir baz sürün. Kirpik diplerini siyah bir göz kalemi ile belirginleştirin. Daha sonra üzerinden farla geçerek dağıtın. Sezonun grunge tavrı makyajın da mükemmel olmaması gerektiğini söylüyor.

HER ZAMAN BORDO

Kışın vazgeçilmezi bordo bu sezon da aramızda. Bu çarpıcı renk her kadını anında birer femme fatale’e dönüştürme yeteneğine sahip. Dudaklarda böğürtlen rengi ruju uygulamak için rujunuzun renginde bir dudak kalemi ile dudağınızı boyayın. Üzerine rujunuzu iki kat uygulayın. Bordo aynı zamanda tırnaklarda da hüküm sürüyor. Bordo dudak ve bordo tırnaklar sezonun Hitchcock kadınlarından ilham alıyor.

MAKYAJSIZ GÖRÜNÜN

Birkaç sezondur makyaj uzmanlarının radarındaki “makyajsız makyaj” görünümü bu sonbahar hiç olmadığı kadar ön planda. Doğal minimal bir makyajın ilk adımı aydınlık bir ten. Bu makyajın en önemli noktası yüzün doğru yerlerini ortaya çıkarmak ve kontürlemek. Öncelikle nemlendirici uygulayın. Daha sonra fondöteni fırça yardımıyla ince bir katman olarak geçin. Concealer ile kızarıklık ve sivilceleri kapatarak kusursuz bir görününüm elde edin.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

FÜTÜRİSTLİK 60’LAR

Kedi gözler sezon defilelerinde yine karşımızdaydı. Brigitte Bardot ile özdeşleşen vahşi bakışlar bu defa farklı yorumlarıyla podyumdaydı. Retro bir görünüm için önce göz kalemi ile göz kapağına ince bir çizgi çekin. Daha sonra likit eye liner’la daha yoğun bir siyah yaratın. Alt kirpik diplerine eye liner’la noktalar koyarak 60’lı yılların mod kızlarına dönüşebilirsiniz. Daha farklı ve fütüristlik bir görünüm içinse göz çukuruna çizgi çekmeyi deneyin.

MODERN METALİK

Metalik göz farları bu sezon her zamankinden daha çarpıcı kullanılıyor. Kirpik hizasından kaşa kadar tüm göz kapağına uygulanan bu farlar ışığı yansıtma özellikleri sayesinde makyaj artistlerinin vazgeçilmezi. Farı elinizin üzerine alarak far fırçasıyla dikkatlice uygulayın. Renk olarak lilayı deneyin çünkü bu renk neredeyse her cilt tonuna yakışıyor. Gözler ön planda olacağından makyajın geri kalanını sade bırakın.

ŞEKER TADI

Pembe hem masum hem çekici bir renk. Sonbahar makyajında dudakları renklendiren bu rengi ister mat ister parlak olarak kullanabilirsiniz.pembe tonlarda bir dudak kalemi ile dudağınızı çerçeveledikten sonra dudak nemlendiricisi sürerek matlığı giderebilirsiniz. Dudağın biraz dışından çekilen kalem dudağınızı daha dolgun gösterirken etrafına concealer sürerek daha küçük görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al