13’ünde Kadın Olmak

13’ünde Kadın Olmak

Ali Bayram’ın kaleme aldığı ve Deva Yayıncılık tarafından yayınlanan 13’ünde Kadın Olmak Kitap Tavsiyesi ile Kadin.info sitemizden sizlere yer veriyoruz. “Odanın dışın açıkan kuş Ömer’e yaşlı kadın çarşafı sorduğunda, kuş Ömer yere çömeldi ve çocuk gibi ağlamaya başladı. Kadın içeri girdiğinde Sıla’nın yatakta cansız yattığını gördü ve ‘Adnan ağa yetiş gelinin ölmüş’ diye feryat etti. […]

Ali Bayram’ın kaleme aldığı ve Deva Yayıncılık tarafından yayınlanan 13’ünde Kadın Olmak Kitap Tavsiyesi ile Kadin.info sitemizden sizlere yer veriyoruz.

“Odanın dışın açıkan kuş Ömer’e yaşlı kadın çarşafı sorduğunda, kuş Ömer yere çömeldi ve çocuk gibi ağlamaya başladı.

Kadın içeri girdiğinde Sıla’nın yatakta cansız yattığını gördü ve ‘Adnan ağa yetiş gelinin ölmüş’ diye feryat etti.

Bez bebeklerle oynamaları gereken dönemde, cinselliğin ne olduğunu dahi bilmeden gerdeğe girdirilen ve ‘Amca ne olur beni anneme götür‘ , ‘Ne olur bana bir şey yapma korkuyorum’ diyerek, yalvarmasına rağmen bir hayvanın üzerine çıkıp küçücük bedenini kavraması ve ağzını kapatıp nefessiz bırakması ile ölümüne neden olduğu Sıla ile ikizi Helin’in hikayesi…..

2014 yılı itibari ile basımı yapılan ve 180 sayfa olan 13’ünde Kadın Olmak adlı kitabı sizlere paylaşıyor, küçük yaşta evliliğin ne acı bir durum olduğunu farklı bir pencereden kaleme alınan bu kitabı okumanızı öneriyoruz.

Yazar, bir röportajında “İki çocuk gelin, iki ayrı evde, insanlık dışı bir töreye kurban ediliyordu” diyor.

Evet, anahtar kelime buydu aslında. İnsanlık dışı bir töre…

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Biraz empati yapabilen ve kendi dışımızda da ne gibi hayatlar olduğunu bilmek isteyenler için etkileyici bir roman.  

Facebook Yorum Yap

yorumlar

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. kitabını okudum ve bitirdiğimde cok etkilenmistim. Bütün kitaplarını okumayı düşünüyorum.

  2. Benim için vazgeçilmez bir üstad, kalemine, yorumuna hayran olduğum insan…Umarım daha uzun yıllar kitaplarını okumak nasip olur….Çocuk gelinler ve Kadına şiddeti cesurca işleyen bir insan, çünkü günümüzde kadına şiddeti ve kadının toplumda ki yerini işleyen bir erkek bulmak çok zor. 13 ‘ünde kadın olmak romanını okudum ve yıllar sonra bana kitap okumayı sevdiren bir kişilik tebrik ediyorum.

  3. Emin olun tavsiyeniz üstüne okuduğum bu muhteşem eserden dolayı sizi ve yazarını kutluyorum. 2 günde bitirdiğim bir eser, köyün güzelliği ve acımasız olayların tüyler ürpertici gerçeklerini okudum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al