10 Adımda Kendinizi Tanıyın

10 Adımda Kendinizi Tanıyın

İkili ilişkilerde en önemli kural önce Kendinizi tanımanızdır. 10 Adımda Kendinizi Tanıyın makalemizde sizler için derlediğimiz bu maddeler üzerinde durmanızı öneriyoruz. Böylece hayata ve insanlara karşı duruşunuzda pozitif yönü ile şekillenmiş olacaktır. Kendinizi Tanıyın Hayata ve İnsanlara olan Yaklaşımınız Pozitif Olsun! 1) Mevlana’nın dediği gibi ya göründüğün gibi ol ya da olduğun gibi görün. Yani […]

İkili ilişkilerde en önemli kural önce Kendinizi tanımanızdır. 10 Adımda Kendinizi Tanıyın makalemizde sizler için derlediğimiz bu maddeler üzerinde durmanızı öneriyoruz. Böylece hayata ve insanlara karşı duruşunuzda pozitif yönü ile şekillenmiş olacaktır.

Kendinizi Tanıyın Hayata ve İnsanlara olan Yaklaşımınız Pozitif Olsun!

1) Mevlana’nın dediği gibi ya göründüğün gibi ol ya da olduğun gibi görün. Yani başkası olma kendin ol. Hiç kimsenin davranışlarına özenmeyin ve kimseye kendi benliğimize yakıştırmamalıyız.

2) Alçak gönüllü olmak insanın huzura ermesinde doğru bir yol olarak karşımıza çıkmaktadır.

3) Eleştirilmelere karşı kompleks geliştirmemek: Hepimiz hem içten hem de dıştan muhakkak başkalarını eleştiriyoruz. Ancak bizlerinde eleştirilecek yönlerimizin olduğunu unutmamamız gerekir.

4) Sorumluluk duygusuna sahip olmak: Alınan her sorumluluk kişileri daha da pişirir. Sorumluluk arttıkça öz güven de artar. Diğer bakışla akılcılık düşünme yetisi de geliştirilmiş olmaktadır.

5) Yeniliklerin kabullenilmesi: Hep geçmişin getirdiği özelliklerle yaşamak yerine yenilikçi fikirlerin boy gösterdiği işlerde yer almak kişilerin ufkunu açmaktadır. Yeniliklere ayak uydurmak kendimize olan eleştirel bakış açımıza dair farklı bir görünüm kazandırmaktadır.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver

Normal de birileri bizi eleştirirken ister istemez kızıp öfkelenebiliyoruz. Ancak yeniliklere akmak kendimize olan eleştirileri bizzat kendi benliğimize yapabilmemiz açısından kayda değer bir unsurdur.

Kendini Bilen İnsan - İbn-i Sina Sözleri
Kendini Bilen İnsan – İbn-i Sina Sözleri

6) Hayatınız da bir şeylerin değişmesini istiyorsanız ilk olarak kendinizi değiştirmeyi bir gözden geçirmelisiniz. Örneğin gün için de stresli durumlar üzerin de panik yapıyor ve problemin çözümün de yetersiz sonuç alıyorsanız ilk olarak problemler karşısın da bir karar vermeden önce bir müddet müdahalenize dair yapabileceklerinizi gözden geçirin, derin nefes alın ve artıları eksikleri birbirinden ayırarak analiz yapınız!

7) Karşınız da size bir şey anlatmak için çırpınan insanları onlarla göz kontağı kurarak dinleyiniz. Kibar centilmen dediğimiz kişiler bunu çok iyi yapabilen kişilerdir.

Mesela sokakta yürürken bir pazarlamacı veya tanıtım yapan kişiler yolunuzu kestiğin de asık suratla ” hayır, istemiyorum” demek yerine daha düzgün cümleler kurarak ve yüzünüzü asmadan şuan pek vaktinizin olmadığını söyleyerek kibarca reddedin. Kendinizi yani içinizde ki uyumu iyiyi çıkarmanız açısından son derece güzel bir davranış olmaktadır.

8) Her zaman haklının siz olmayacağına dair kendinizi inandıran herkesin iyi bildiği bir alanı olduğunu unutmayınız!

9) Size karşı yapılan hataların eylemcilerini affetmeyi deneyin. Kendinizi rahatlatın ve içinizde ki sizi tanımaya yoğunlaşın. Toplumumuz da iyi diye adlandırdığımız kişiler kompleksleri daha az olan kişilerdir.

10) Kendinize muhakkak zaman ayırın ve hoşunuza giden bir şey yapın veya uzanın dinlenin kendi iç sesinizle konuşun kendinizi kendinize karşı yaptığınız davranışlarla ve çevrenize olan davranışlarınızla eleştirin.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Kadın info Kadın info Kadınlara Dair Tüm Güzellikler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al