10 Adımda Cilt Tonu Nasıl Açılır

10 Adımda Cilt Tonu Nasıl Açılır

10 Adımda Cilt Tonu Nasıl Açılır? Melanosit/melanin pigmenti cildimize rengini vermektedir. Birçok faktör melanin pigmentinin işleyişini etkiler. Bu da cilt renginin farklı farklı olmasına neden olur. Güneş yanıkları örnek verilebilir. Bununla birlikte çevre kirlilikleri, stresli bir yaşam, kuru cilt yapısı ile kozmetik kimyasal ürünler de aynı etkiyi yapar. Bu nedenlerden ötürü cilt rengi koyulaşabilir. Zaman […]

10 Adımda Cilt Tonu Nasıl Açılır?

Melanosit/melanin pigmenti cildimize rengini vermektedir. Birçok faktör melanin pigmentinin işleyişini etkiler. Bu da cilt renginin farklı farklı olmasına neden olur. Güneş yanıkları örnek verilebilir. Bununla birlikte çevre kirlilikleri, stresli bir yaşam, kuru cilt yapısı ile kozmetik kimyasal ürünler de aynı etkiyi yapar. Bu nedenlerden ötürü cilt rengi koyulaşabilir. Zaman içerisinde melanosit hücreleri fazla çalışarak cilt rengi değişimleri oluşmaktadır. Genetik durumlar hariç olmak üzere 10 Adımda Cilt Tonu Nasıl Açılır sorusunun yanıtına geçilebilir. Süt kürü için adımlar şu şekildedir:

  1. Adım: Hazırlık Öncesi

Bu maskenin neden uygulanması gerektiğinin bilincine varılması gerekir. Laktik asit içermeleri ve kalsiyum kaynağı olmaları nedeniyle süt ve yoğurt cilt rengini açmada başta gelir.

  1. Adım: Malzemelerin Tedariki

Vücuda yararı tartışılmaz olan süt kürü için gerekli malzemeler 1 kase süt (tercihe göre inek/keçi sütü), temiz bir el bezi (lif de alternatif olabilir) şeklindedir.

  1. Adım: Kürün Hazırlanması-Isıtma

Bir tencereye konulan süt ısıtılır. Çok kaynatılmaması gerekir.

  1. Adım: Sütün Ilıtılması

Isıtılan süt, dinlendirilir. Çok sıcak/soğuk olması, beklenen etkinin doğmaması demektir.

Orjinal VitaminLife Sipariş Ver
  1. Adım: Bezin Süte Batırılması

Tercihe göre bez ya da lif kaseye daldırılır. Kaseden çıkarıldığında fazla sütten kurtulmak için bez iyice sıkılır. Damlaması oldukça önemlidir. Süt, bezin her yerine işlemelidir.

  1. Adım: Bezin Cilde Uygulanması

Damlama olmamasına dikkat ederek bezle hafifçe cilt ovalanır. Cilde yedirilirken çok fazla bastırılması bir fayda getirmeyecektir. Hafif ovalama kafidir.

  1. Adım: Sürecin Tekrarlanması

Ovalanarak sürülen bezde süt kalmadığı anlaşıldığında (kuruduğunda) ılık süt dolu kaseye tekrar batırılır. Bu işlem sütün cilde tamamen yedirilmesi için en az 4 kez tekrarlanması gerekir.

  1. Adım: Uygulama Sonrası

Kür uygulaması birkaç hafta boyu yapılır. En iyi sonucu vermesi için söz konusu kür, banyo sonrası günlük tekrarlanmalıdır.

  1. Adım: Uygulamanın İzlenmesi

Banyo sonrası uygulamanın nedeni, cilt gözeneklerinin banyo esnasında açılmasıdır. Bu şekilde sütten beklenen etki maksimuma çıkacaktır.

  1. Adım: Süreç Tekrarı

Bir süre dinlendirilen cilde, aynı süreç tekrar uygulanır.

Facebook Yorum Yap

yorumlar

YAZAR HAKKINDA

Ayşe Topçu Ayşe Topçu Kadın ve Kadınlara dair merak edilen tüm konuları kaleme alan usta yazar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
VitaminLife Satın Al